Aparaty nakładkowe w Warszawie

Proste, utrzymane w doskonałym stanie uzębienie to nie bez powodu cel oraz marzenie większości osób. Gdy na przeszkodzie nie stoją już kwestie finansowe, wielu pacjentów nadal obawia się z powodu niepożądanego efektu estetycznego związanego z noszeniem klasycznego aparatu ortodontycznego. Dobra wiadomość brzmi tak, że istnieje praktyczna alternatywa - jest nią leczenie za pomocą aparatów nakładkowych. W miastach takich jak Warszawa taka innowacja staje się coraz popularniejsza.
Aparaty nakładkowe

Dlaczego warto zdecydować się na aparat nakładkowy?

Aparat ortodontyczny to zdecydowanie najskuteczniejszy sposób na doprowadzenie swojego uzębienia do oczekiwanego stanu. Warto pamiętać, że leczenie wad zgryzu wiąże się przede wszystkim z korzyściami zdrowotnymi, choć oczywiście kwestie estetyczne mają również niemałe znaczenie. To właśnie w tym zakresie przewagę mają nowoczesne aparaty nakładkowe. Dzięki nim istnieje możliwość przeprowadzenia naprawy wady zgryzu przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniego wyglądu uzębienia, a co za tym idzie - całej twarzy.

W jaki sposób działa aparat nakładkowy?

Aparat nakładkowy to innowacja w świecie leczenia ortodontycznego. Do pewnego czasu pacjenci mogli korzystać jedynie z klasycznych modeli ortodontycznych, które widać było z daleka. Choć oczywiście nadal spełniają swoją funkcję, to jednak względy estetyczne w pewnych sytuacjach są nie do pominięcia. Aparat nakładkowy działa jednak w sposób mniej inwazyjny. Jak sama nazwa wskazuje, składa się z odrębnych nakładek, które można samodzielnie zdejmować i zakładać w razie potrzeby, tym samym mając kontrolę nad przebiegiem leczenia.

Aparat nakładkowy - cena

Aparat nakładkowy to bez wątpienia rozwiązanie przyszłości, ponieważ już zdążyło zrewolucjonizować ortodoncję. Dzięki niemu pacjenci, którzy dotychczas nie zdecydowali się na założenie klasycznego modelu ortodontycznego ze względów estetycznych, mogą zadbać o stan swojego uzębienia z aparatem nakładkowym. Jego cena zależy od stopnia skomplikowania wady zgryzu, a także liczby łuków, jakie powinny być założone. Aparat nakładkowy jest więc dopasowywany przez specjalistę indywidualnie do każdego pacjenta.